OGŁOSZENIE NA WYBÓR FIRMY AUDYTORSKIEJ
Rada Nadzorcza
Spółki Polskie Promy sp. z o.o.
z siedzibą w Szczecinie
przy Placu Rodła 8, 70-419 Szczecin
zaprasza do składania ofert przez firmy audytorskie na:
Przeprowadzenie badania skonsolidowanych sprawozdań finansowych Polskie Promy sp. z o.o. (zwanej dalej „Spółką”) z siedzibą w Szczecinie, sporządzonego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości (Dz.U. z 2021 r. poz. 217 z późn. zm.; zwanej dalej „Ustawą”) oraz sporządzenie pisemnego sprawozdania z badania za rok obrotowy kończący się 31.12.2022 r. oraz 31.12.2023 r.
Wymagane kluczowe terminy :
- Przekazanie sprawozdania i opinii z badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy 2022 w terminie do 30 kwietnia 2023 r.,
- Przekazanie sprawozdania i opinii z badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy 2023 w terminie do 31 marca 2024 r.
Od Wykonawcy oczekuje się:
- Zbadania sprawozdania finansowego Spółki, w tym badania metodą pełną wszystkich dokumentów w szczególności z następujących obszarów:
- działalności operacyjnej,
- pozostałych kosztów i przychodów operacyjnych,
- kosztów i przychodów finansowych,
- zysków i strat nadzwyczajnych,
- rezerw i odpisów aktualizacyjnych,
- umów różnego rodzaju pośrednictwa o poziomie istotności powyżej kwoty 10.000,00 zł.
- Złożenia pisemnego sprawozdania i opinii z badania sprawozdania finansowego.
- Zobowiązania do uczestnictwa wyznaczonego przez firmę audytorską biegłego rewidenta (dalej: Kluczowy biegły rewident) w co najmniej jednym posiedzeniu Rady Nadzorczej Spółki po przedłożeniu sprawozdania z badania sprawozdania finansowego. Koszty uczestnictwa w posiedzeniach Rady Nadzorczej ponosi firma audytorska.
- Sporządzenia dla Prezesa Zarządu Spółki informacji o wszelkich ryzykach, wątpliwościach oraz proponowanych udoskonaleniach w systemie rachunkowości, systemie kontroli wewnętrznej lub innych kwestii finansowych i operacyjnych, sporządzonych w formie tzw. listu do Zarządu i przekazanie jego do wiadomości Rady Nadzorczej.
- Udziału, w razie potrzeby, kluczowego biegłego rewidenta w Zwyczajnym/ Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników Spółki, zatwierdzającym skonsolidowane sprawozdanie finansowe Spółki za dany rok obrotowy w celu złożenia stosownych wyjaśnień i informacji, jeżeli przedmiotem obrad są sprawy finansowe. Koszty uczestnictwa w Zwyczajnym/Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników ponosi firma audytorska.
Oferta powinna zawierać:
- Oświadczenie firmy audytorskiej o:
– spełnieniu wymogów niezależności, o których mowa w art. 69-73 ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (t.j. Dz. U z 2020 r. poz. 1415 z późn. zm.), dalej ustawa o biegłych rewidentach, oraz o nie istnieniu innych zagrożeń dla ich niezależności a także zastosowaniu zabezpieczenia w celu ich zminimalizowania,
– dysponowaniu kompetentnymi pracownikami, czasem i innymi zasobami umożliwiającymi odpowiednie przeprowadzenie badania,
– wyznaczeniu jako kluczowego biegłego rewidenta osoby wpisanej do rejestru biegłych rewidentów i w związku z tym spełnianiu przez nią warunków określonych w art. 4 ust. 2-5 ustawy o biegłych rewidentach.
- Zaświadczenie potwierdzające wpis oferenta na listę firm audytorskich prowadzoną przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów.
- Informację o firmie audytorskiej, w tym o formie prowadzenia działalności, wpisie na listę firm audytorskich, liczbie zatrudnionych biegłych rewidentów oraz o składzie zespołu audytowego.
- Proponowaną cenę brutto i netto za realizację przedmiotu zamówienia oraz sporządzenie pisemnych sprawozdań z badania, uwzględniającą wszystkie koszty związane z badaniem i wydaniem ww. opinii.
- Informacje dotyczące podmiotów, w których firma audytorska badała sprawozdania finansowe wraz z referencjami, w szczególności odnośnie podmiotów z branży, w której działają Polskie Promy Sp. z o.o.
- Poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię aktualnej polisy ubezpieczeniowej lub inny dokument ubezpieczenia, potwierdzający, że Oferent jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności.
- Wstępny harmonogram określający metody i terminy prac związanych z badaniem wstępnym, ostatecznym (dotyczy jedynie badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2022 rok).
Termin, miejsce i sposób udzielania informacji dotyczących przygotowania oferty
Informacje niezbędne do prawidłowego złożenia oferty, będą udzielane do dnia 6 lutego 2023 r. w godz. 9-15 przez Panią Żanetę Przybyłowską, tel. 91 3594 228, e-mail: zaneta.przybylowska@polsteam.com.pl oraz Panią Joannę Wolską, tel. 91 3594 028, e-mail: joanna.wolska@polsteam.com.
Termin i miejsce składania ofert
Zainteresowane podmioty proszone są o złożenie pisemnych ofert w zamkniętych kopertach w terminie do dnia 6 lutego 2023r. do godz. 15.00 w siedzibie Spółki, Plac Rodła 8, 70-419 Szczecin, pokój 2101 – 21 piętro lub przesłanie pocztą na podany adres Spółki za potwierdzeniem odbioru z adnotacją: „Oferta na badanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych Polskie Promy sp. z o.o.”. Zgłoszenia przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 lutego 2023 r. do godziny 14-tej. Decyduje data i godzina wpływu oferty do sekretariatu Spółki.
Oferty złożone po upływie terminu określonego do ich przyjmowania nie będą podlegały rozpatrzeniu.
Data i miejsce otwarcia ofert
Otwarcie ofert nastąpi nie później niż do dnia 13 lutego 2023 r. do godz. 15.00 w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie. Otwarcie ofert jest niejawne. Rozstrzygnięcie postępowania nastąpi nie później niż do dnia 13 lutego 2022 r.
Postępowanie o udzielenie zamówienia nie jest zamówieniem publicznym i nie będzie prowadzone w trybie przewidzianym w ustawie z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych.
Spółka zastrzega sobie prawo do:
- Negocjacji z wybranymi Oferentami, także w celu doprecyzowania lub uzupełnienia opisu przedmiotu zamówienia lub warunków umowy oraz zmiany lub uzupełnienia oferty przez Oferenta,
- Aktualizacji warunków umowy w odniesieniu do badania sprawozdania finansowego za rok 2022,
- Żądania od Oferentów złożenia wyjaśnień co do warunków oferty, w tym wskazanej ceny,
- Swobodnego wyboru Oferentów do dalszych negocjacji,
- Swobodnego wyboru Wykonawcy,
- Unieważnienia postępowania i poszczególnych jego części na każdym etapie postępowania, również bez podania przyczyny,
- Dokonywania poprawek oczywistych omyłek pisarskich, rachunkowych w ofertach.
Realizacja powyższych uprawnień Spółki oraz wszelkich innych, związanych ze zmianą lub odwołaniem zaproszenia do składania ofert, nie będzie rodziła dla Spółki żadnej odpowiedzialności prawnej lub finansowej. W szczególności Oferenci nie są uprawnieni do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń, w szczególności domagania się jakiegokolwiek odszkodowania z tytułu utraconych korzyści związanych z brakiem ich wyboru jako Wykonawców lub naprawienia innej szkody związanej ze swoim udziałem w postępowaniu wywołanej niniejszym zaproszeniem do składania ofert.
Ostateczne wyłonienie firmy audytorskiej w wyniku zaproszenia do składania ofert dokonane zostanie przez Radę Nadzorczą Spółki.